Обвинителството ќе го испитува случајот за смртта на Тамара


Основното јавно обвинителство – Скопје оформи предмет за случајот со починатото деветгодишно девојче, Тамара Димовска од Велес.obvinitelstvo-skopje

Оттаму соопштија дека е назначен надлежен јавен обвинител, кој ќе го разгледа предметот и ќе започне постапка за утврдување на фактите и на евентуалната одговорност за смртта.​

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1