Очај и мизерија – Саше Политико на работна задача се уфрли во линк во живо (Видео)


Иако и порано Саше Политико имал јавни испади, тие не биле со поголем интензитет, но денес тој го премина прагот и влета на изјавата во живо што течеше на Канал 5, а на линк беше пратеникот и член на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, пишува Денешен.

politiko-uoad

Намерата на Саше Ивановски беше по секоја цена да го прекине настанот во што и успеа, на максимално брутален, несовесен и нецивилизиран начин.

Информациите до кои дојде Денешен се дека Саше Политико во стил на камиказа е платен од луѓе на СДСМ со по 1.000 евра месечно да прави упади во изјави и со разни свои испади да прави притисоци и провоцира луѓето од владата или поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ.

Саше Ивановски познат како Политико е препознатлив по своите испади, говор на омраза, провокации, а во последно време и по упадите кои што ги прави при јавните настапи на политичари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1