Од 12 караванот на опозицијата ги блокира улиците


protest sdsmОбединетата опозиција со почеток во 12 часот ќе го започнат својот протестен караван со автомобили од салата „Јане Сандански“ па се до Владата на Република Македонија.

Ставот на опозиционерите остана непроменет, тие сметаат дека после „црниот понеделник“ во Македонија нема демократија и бараат предвремени парламентарни избори. Тие се заканија дека нема да одат на локални избори доколку во истиот термин не се закажат и предвремени парламентарни избори.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1