од А до Ш сите епизоди на Бушава Азбука


Се сеќавате ли на Бушава азбука – еден македонец се помачил и на задоволство на сите кои растеа со оваа серија ги закачи сите епизоди од А до Ш на youtube.

Доколку сакате да се потсетите што тоа беше на буквата – на буквата __ погледнете ги и вратете се во детството. А со оглед на фактот дека одамна сме немале некоја поучна детска серија која низ игра ги едуцира децата, сега можете токму оваа да им ја пуштите и на вашите деца 🙂

Сите епизоди на Бушава азбука ги има на следниот линк

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1