Од Александар Македонски на Плоштад веќе нема да се слуша музика


Од Александар Македонски на скопскиот плоштад веќе нема да се слуша музика, а светлосните ефекти и натаму ќе ги осветлуваат споменикот и фонтаната, објави „Независен“.

Ова е одлука на градоначалникот Петре Шилегов, а по барање на жителите од околните згради. Група граѓани се жалеле дека музиката која „излегувала“ од споменикот им пречела, особено во вечерните часови.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1