Од денес до 13 јануари божиќен маркет во Скопје


По примерот на светските метрополи, првпат и Скопје ќе добие вистински Божикен маркет.bozikj

Dо 13 јануари на градскиот плоштад „Македонија“, секој ден во попладневните часови за најмладите ќе има забавна програма со Дедо Мраз. Ќе има секојдневни музички настапи на македонски артисти, а на крајот од вечерта шоу со огномет и акробати.

Ќе бидат поставени има штандови со пиво, греено вино, ракија, колачиња, пецива, чоколади, колбасици на германски начин, топли напитоци, млечни производи, мезиња.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1