Од понеделник не очекуваат поројни дождови


Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, особено вдолж Повардарието.dozd_1_7

Максималната температурата ќе биде во интервал од 16 до 23 степени.

Како што соопштуваат од УХМР, утре попладне и во сабота ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд.

Во недела ќе има преодно стабилизирање, а во почетокот на наредната седмица локално врнежите ќе бидат поројни, проследени со грмежи.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1