Од пожарот целосно се урна покривот на Нотр Дам (ВИДЕО)


Целосно се урна покривот на познатата катедрала Нотр Дам во париз откако попладнево голем пожар ја зафати катедралата.

Претходно се урна и кулата од пожарот, кој избил на таванот во 18.50 часот.

Засега не се знаат причините за пожарот, но се претпоставува дека е поврзано со реновирањето на катедралата.

Очевидци на социјалните мрежи споделуваат страотни фотографии и снимки од големиот пожар.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1