Од сабота повторно снег!


До петок ќе се задржи многу студено време, особено во утринските часови, а ќе има и појава на снежни наноси и голомразица по патиштата.sneg

Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено на повисоките места.

Од сабота дневните температури насекаде ќе се позитивни и ќе започне да се зголемува облачноста.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1