Од утре врнежи од дожд во некои делови од Македонија


Утре во западните и југозападните делови ќе има повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Во текот на ноќта кон среда почнувајќи од западните делови врнежите ќе се интензивираат и в среда ќе се прошират и кон исток, соопшти УХМР.

Локално се очекуваат пообилни врнежи, особено на запад и во југоисточните делови. Ќе дува умерен, на места повремено засилен југоисточен ветер.

Потоа во наредните два дена ќе настапи преодно стабилизирање на времето, а од викендот следува период на променливо облачно и врнежливо време.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1