Од вечер силен ветер и пад на температурите


Опаѓање на температурата под влијание на постудена воздушна маса што се спушта од север се очекува од денеска во ноќните часови и утре.oblaci sonce vreme mk

Од УХРМ најавуваат дека на моменти ветерот ќе достигне брзина и над 80 километри на час, особено долж Повардарието. Ветерот ќе дува и утре во текот на целиот ден што ќе услови значително опаѓање на дневните температури за околу 10 степени во однос на денешните и ќе достигнат од 15 до 23 степени.

До сабота ќе биде стабилно и суво со благ пораст на дневната температура, која ќе биде во рамките на просекот за овој период од годината.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1