Оделе на свадба – Се преврте брод со сватови – меѓу загинатите и младоженецот


Најмалку 11 лица загинаа, меѓу кои е и младоженецот кога бродот во кој се возеле младенците и нивните гости се преврти во централниот дел на Пакистан. Според спасувачките служби, бројот на загинати се очекува да расте.Screenshot_38

Бродот се превртел заради лошото време во централната пакистанска провинција Пенџаб, пренесува АФП.

Еден од функционерите во пакистанската влада, Шаукат Али изјавил дека 11 лица загинале, додека 22 се спасени. Спасувачите трагаат по останатите кои се водат како исчезнати.

Засега нема официјален податок колку патници биле на бродот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1