ОДЛИЧЕН: ВИДЕО Настапот на Даниел Кајмакоски во Виена на Евровизија 2015


Даниел Кајмакоски настапи осми по ред во првата полуфинална вечер на Евровизија 2015.

daniel-so-svetski-nastap-na-evrovizija-01.jpg

Македонскиот пејач ја отпеа „Autumn Leaves“. На големата сцена во Виена нему му се придружија и членовите од групата MERJ.

Свечената манифестација во австриската метропола ја отвори Кончита Вурст со изведба на минатогодишната победничка песна „Rise Like a Phoenix“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1