Одма може да препознаете жена која имала секс – Еве што ја издава


Жена која штотуку имала (добар) секс лесно е да се препознае, тврдат сексолозите. Таа е насмеана, опуштена и има посебен од.

Но, сексологот Трејси Кокс, оди чекор подалеку и тврди дека со само еден поглед на нејзиното мало прсте може да се види „лудата ноќ“.399601-seks

Според Кокс, многубројни истражувања покажуваат дека личностите кои имале секс вечерта, утредента тоа им се познава на малото прсте на левата нога, кое во овој случај е поцрвено од останатите прсти.

Исто така, Кокс вели дека малиот прст го претставува сексот, а прстот до него – љубовта. Ако има голема разлика во големината на тие два прсти, тоа значи дека личност е љубител на секс без обврски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1