Одмазда за убиените новинари: Дигнат во воздух ресторан покрај џамија


Во град на истокот на Франција во воздух е дигнат ресторан за кебапи кој се наоѓа веднаш покрај џамија. Градоначалникот на градот смета дека експлозијата е поврзана со убиството на новинарите од Шарли Ебдо.

Како што јавија 20Minutes.fr кој се повикува на полициски извори, експлозијата се случила во 6 часот утрото.

Пожарникарите и полицијата се оградиле од изјави и за сега не се објавени детали.

Pozar

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1