ВИДЕО: Убиениот полицаец бил муслиман – молел за милост


Француската полиција идентификуваше еден од полицајците што беа убиени во терористичкиот напад врз сатиричниот неделник „Шарли ебдо“ во Париз. Како што пишуваат странските медиуми полицаецот бил муслиман.policaec_ubien500

Полицаецот Ахмед Мерабет (42) бил застрелан во главата иако ги молел напаѓачите за милост. Неговата смрт беше забележана од камерите и го шокираше целиот свет.

Според „Дејли меил“, пред да биде убиен, полицаецот за кој се вели дека бил муслиман (Ahmed Merabet), го прашал терористот „ Дали сакаш да ме убиеш ? “..ОК шефе ! …му рекол терористот !

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1