Одземен пратеничкиот имунитет на Груевски


Со 62 гласа „за“ пратениците изгласаа да му се одзеде имунитетот на пратеникот Никола Груевски.

Во салата не беа присутни пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, а останатите без дискусија изгласаа да му биде одземен имунитетот, постапувајќи по барањата од кривичниот суд кој бара притвор за Груевски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1