ВМРО ДПМНЕ: Протестниот марш е против црнилата на СДСМ и Владата на Заев


ВМРО-ДПМНЕ денеска излегува на улица на протест против, како што велат, црнилата кои СДСМ ги наметнува.

Протестираме затоа што:

Сме против економските црнила, против сиромаштијата, зголемените даноци и беспарицата кои му тежат на секој еден граѓанин, против економијата која стагнира и која губи здив.
Сме против политичките црнила, против неправдата и несигурноста, против црното политичко мочуриште каде прогонот станува закон, а законот мета за поткусурување.
Сме против општествените црнила, против загрозеното здравје на граѓаните и нефункционалниот здравствен систем и тивкиот убиец загадувањето кое наместо да се намалува, се мултиплицира.

#МакедонијоНапред, велат од ВМРО-ДПМНЕ и ги повикуваат граѓаните денеска (среда 28 ноември) масовно да им се приклучат.

Протестот ќе започне во 17 часот со место на тргнување од Плоштад ВМРО и ќе заврши пред владата на Република Македонија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1