Ограбена Алфа банка во Влае – Сред бел ден


Денеска среде бел ден, ограбена експозитура на Алфа банка лоцирана во наслебата Влае.

Во вооружениот грабеж, нема повредени, а одземена е поголема сума пари. Според првичните информации, грабежот го извршило едно маскирано лице, вооружено со пиштол, јавува скај.мк.

Среде бел ден крадецот влегол во банката, во моментот кога внатре немало клиенти. Маскираниот крадец со вперен пиштол им се заканил на вработените и им побарал да му ги дадат парите. Откако му ја подале вреќата со пари избегал во непознат правец, се уште не се знае колкава сума на украдени пари станува збор.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1