Tag Archives: грабеж

Ограбена Алфа банка во Влае – Сред бел ден

Денеска среде бел ден, ограбена експозитура на Алфа банка лоцирана во наслебата Влае.

______________________________________________________________________________________________________

Ограбена пошта во Шутка

Филијалата на „Македонски Пошти“ останала полесна за 80 илјади денари откако вооружен разбојник влегол и ја „опљачкал“.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Осумдесет годишна „супер бабичка“ изрешетила крадец со манго

Разбојникот бесен што го нападнала, силно ја удрил со дршката од пуштолот по глава, но неверојатната супер бабичка не се поколебала, напротив тргнала да се пресмета со нив.

______________________________________________________________________________________________________

Ограбена гастербајтерка на Бит Пазар

Жителка на село Батинци сфатила дека е ограбена и дека и го нема паричникот кога се обидела да плати во дуќан ан Бит Пазар.

______________________________________________________________________________________________________

Видео-Фото: 71 годишен дедо изрешетил двајца бандити во интернет кафе

Две момчиња во обид да ограбат интернет кафе на Флорида, не ни сонувале дека ќе налетаат на вооружен дедо.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1