Ограбена гастербајтерка на Бит Пазар


Жителка на село Батинци сфатила дека е ограбена и дека и го нема паричникот кога се обидела да плати во дуќан ан Бит Пазар.

Крадецот на многу умешен начин успеал да и го украде паричникот во кој имало 4.800 евра и 1.500 денари како и „Вестерн Унион“ картичка и две норвешки платежни картички, без да привлече никакво внимание.

Жртвата помош побарала во полиција и го пријавила случајот. Полицијата трага по сторителот.

 

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1