Tag Archives: бит пазар

Прободено 17 годишно момче на Бит Пазар

Седумнаесетгодишниот скопјанец Б.К. заработил пет убодни рани при расправија на неколку лица на Бит пазар, информираат од МВР.

______________________________________________________________________________________________________

Ограбена гастербајтерка на Бит Пазар

Жителка на село Батинци сфатила дека е ограбена и дека и го нема паричникот кога се обидела да плати во дуќан ан Бит Пазар.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1