Ограбена куќата на Стив Џобс


Калифорниската куќа во која живеел основачот на компанијата Епл, Стив Џобс е ограбена, а украдени се лични предмети во вредност од 60 000 долари.

Уапсен е 35 годишниот Карием Макфарлин и осуден за грабеж и продажба на украдени предмети.

Јавниот обвинител Санта Кларе Том Флатери одбил да каже дали предметите се украдени во грабежот на куќата на Џобс или пак му припаѓаат на некое друго семјство.

Основачот на Епл почина минатата година на 56 години.

Tags: , , , ,

Ирена Чачкова

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1