Ограбена редакцијата на „Нова Македонија“


Редакцијата на „Нова Македонија“ во текот на изминатата вечер беше цел на крадци, кои успеале да украдат дел од техничката опрема на весникотkradec 1

Станува збор за провална кражба извршена со обивање на заштитната решетка и кршење прозорец од редакцијата.

Вработените веднаш по доаѓањето на работа го пријавија случајот во полиција, по што екипи од МВР, меѓу кои и крим-техничари, извршија увид на местото на настанот. Точната бројка и вредноста на украденото с? уште се истражуваат, но според првичните процени, станува збор за штета од неколку десетици илјади евра. Истрагата за немилиот настан и идентификувањето на крадците се вршат со засилено темпо.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1