Ограбена Св. Пантелејмон- украдени позлатен крст и света книга


ikoniУште една црква во Македонија била ограбена во период од 23 до 27 февруари.

Овојпат се работи за „Св. Пантелејмон“ во Маврово каде непознат сторител го скршил цилендерот од бравата и влегол и одзел 3.500 денари, позлатен метален крст и света книга.

Крадецот направил штета од 10.000 денари.

Полицијата работи на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1