Огромна дупка се појави во Охајо – Пропаѓа земјата во близина на куќите, проголта и автопат


Во Охајо се појави уште едно огромна вдлабнатина која настанала со пропаѓање на земјиштето слична на онаа која што беше пронајдено во Австралија.

Вдлабнатината била голема колку 4 фудбалски игралишта и се наоѓала веднаш до патот „8 миљи“. Поради растот на дупката, надлежните биле принудени да ги затворат сообраќајот во тој реон.

Земјата пропаднала речиси 30 метри, а процесот на пропаѓање и понатаму продолжувал. Неодамна ваква дупка била пронајдена и во Пенсилванија, а во меѓувреме голем број на вакви дупки се појавиле и низ целата област на Луизијана.

Share Button
Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1