Охриѓанец крвнички ја претепал ќерката


Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „тешка телесна повреда“ СВР Охрид поднесе кривична пријава против И.Ш.(51) од Охрид. Него одредена му е мерка притвор во траење од осум дена.nasilstvo - tepanje

-На осми овој месец околу 10 часот во семејниот дом во Охрид, пријавениот започнал вербална расправија со неговата 24- годишна ќерка во која тој најнапред и упатил низа навредливи зборови. Потоа започнал да крши предмети од покуќнината и да ги фрла кон неговата ќерка, а во еден момент употребил и бекатон плочка со која се обидел да ја повреди. Откако не успеал, ја скршил масата и со дрвената ногарка ја нападнал својата ќерка силно удирајќи ја во пределот на левата потколеница и левата рака нанесувајќи и тешки телесни повреди, соопштуваат од полицијата.

Таа беше згрижена во болницата „Св.Еразмо“ а пријавениот И.Ш. кај кого не е констатирана алкохолираност, беше приведен во СВР Охрид и лишен од слобода.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1