Охриѓанка узурпирала државно земјиште и го изнајмувала како паркинг


Охриѓанка узурпирала државно земјиште покрај магистралниот пат Охрид – Ќафасан и го изнајмувала како паркинг простор.parking_310x186

Четириесет и четиригодишната стружанка со незаконски дејствија узурпирала 599 метри квадратни недвижен имот-земјиште сопственост на Република Македонија.

„На узурпираното државно земјиште најнапред поставила ограда а потоа со насипување песок овозможила пристап од магистралниот пат до целокупниот имот по што започнала да го изнајмува како паркинг простор“, соопштуваат од СВР Охрид.

Против нејзе е поднесена кривична пријава.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1