СПАС ОД КОМАРЦИ: Направете сурова замка!


На интернет се шири популарна замка за комарци на база на шеќер и квасец.
На сликата подолу погледнете како се прави оваа замка:

komarci

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1