,,Ој шофере додај гас,, – Груевски вози автобус – Фото


 

Ако досега се воодешувавме на Путин што знае да пее, нурка, вози мотори, и што ли уште не – сега и ние си имаме македонски Путин. И нашиот Премиер е мултитаскинг талент.

Путин пее – ама Груевски знае да глуми

Путин знае боречки вештини – наш Груевски умее да боксува

Путин нурка – нашиот игра фудбал, пинг-понг, тенис

И најново нашиот Премиер вози автобус!!!

На денешната промоција на новите автобуси Никола Груевски седна на шоферското местото да види самиот како се возат автобусите на белгиската компанија „Ван Хол“. Единствено што не знаеме е има ли Груевски возачка ,,Ц,, категорија за да вози автобус?

 

Tags: ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1