Tag Archives: gruevski

Грујо брате јави се – ај заврши ми таја работа (Фото)

На фејсбук профилот на премиерот Никола Груевски секојдневно стигнуваат критики, поплаки, фалби – пишуваат задоволни граѓани, изреволтирани граѓани – едни го фалат, други го кудат, но одвреме на време има и по некој бисер.  

______________________________________________________________________________________________________

Груевски: Оливера Вие сте хероина на нашата земја

,,Вие, Оливера, се запишавте не само на светлите страници на нашиот спорт, туку и на страниците каде се бележат личностите кои постигнале најголеми достигнувања на светско ниво, и треба да уживате во Вашиот успех,,

______________________________________________________________________________________________________

Врие ли врие – Бесими му ги одзел овластувањата на државниот секретар од ВМРО-ДПМНЕ

Ми­нис­те­рот за одбрана Фатмир Бесими неделава му ги одзел надлежностите на др­жав­ни­от секретар Петар Есмеров кој е од редовите на ВМРО – ДПМНЕ, во делот на водење дисциплинска постапка про­тив вработените на ова министерство, пишува Вест.

______________________________________________________________________________________________________

Канадски новинар го праша Груевски – Европа може да учи од Македонија – што барате тогаш во ЕУ?

Премиерот Никола Груевски е во лов на инвестиции во Канада. Освен остварените средби со инвеститорите Груевски разговараше и со новинарите. Даде интервју и за познатата телевизија која информира исклучиво за бизнис вести БНН – (Business news network)

______________________________________________________________________________________________________

Груевски јавно го искара Бесими – потегот во Слупчане беше твоја приватна екскурзија

,,Тој ниту побарал ниту ќе добиеше согласност за тоа од Владата за тоа да биде некакво владино чествување или негово испраќање на тоа место. Уште полошо е тоа што отиде со униформирани лица и на тој начин ги повреди чувствата на Македонците.,, изјави Груевски

______________________________________________________________________________________________________

Груевски призна: Има криза во владата, не даваме да се гази македонското достоинство, подготвени сме за предвремени избори !

Неможе цена за да опстане коалицијта да е кршење на македонското достоинство, понижување, тоа нема да го дозволиме. Не сме партија што сака власт по секоја цена, изјави Груевски.

______________________________________________________________________________________________________

Груевски го одмина Бесими – не се поздрави со него

На свечената парада по повод 18 август-Денот на АРМ, во касарната Илинден присуствуваше државниот врв и голем број граѓани.

______________________________________________________________________________________________________

,,Ој шофере додај гас,, – Груевски вози автобус – Фото

  Ако досега се воодешувавме на Путин што знае да пее, нурка, вози мотори, и што ли уште не – сега и ние си имаме македонски Путин. И нашиот Премиер е мултитаскинг талент.

______________________________________________________________________________________________________

Грција уште на чело да почне да ни лепи ФИРОМ – Груевски

Изгледа дека Грција прави се што е во нејзина моќ да не доаѓаат туристи од Македонија. “Не ме изненадува Грците да почнат да им лепат на чело на нашите граѓани по една таква налепница“, рече Груевски.

______________________________________________________________________________________________________

Нови 4000 работни места – најави Груевски

Во Македонија ќе има 4 нови големи инвестиции, нјави Премиерот Никола Груевски. Тој очекува со овие инвестиции да се отвори можност за вработување на околу 4.000 граѓани

______________________________________________________________________________________________________

Бранко и Љубчо ќе договараат коалиција

  Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски ќе прават коалиција против Груевски? Средбата меќу двајцата лидери закажана за утре.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1