Олимпската шампионка (39) пронајдена мртва


Нордиската скијачка Вибеке Скофтеруд (39) е пронајдена мртва на островот Сент Хелена на југот од Норвешка.

Исчезнувањето на Вибеке Скофтеруд е пријавени ноќта меѓу саботата и неделата, а во текот на денот е пронајдено нејзиното безживотно тело.

Првичните информации говорат дека настрадала при возење џет ски.

Вибеке Скофтеруд во 2010 година на Олимписките игри во Вакнувер беше членка на златната штафета 4х5 километри, а во истата дисциплина е двократна светска шампионка.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1