Онесвестено момче со скршен череп пренесено на Ургентен


kliniki- brza pomos urgentenДваесет и пет годишниот Д.У. од струшкото село Корошишта синоќа околу 3 часот во неконтактибилна состојба бил итно пренесен во Ургентниот центар во Скопје.

Момчето, како што информираат од полицијата, имало фрактура на черепот.

Се уште се истражува како 25-годишникот ги добил тешките повреди, по што од полицијата најавуваат повеќе детали.

Kurir

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1