Општина Центар под полициска опсада (Фото)


Засилено полициско присуство во општина центар. Граѓаните повторно излегоа на протест пред општината, јавува centar news

Како што пишува порталот толпата од народ веќе денеска е пред општината Центар и тврдат дека  ќе ја блокираат седницата и нема да дозволат никакво гласање на неа. Но од полицијата укажуваат дека доколку некој пристапи во општината ке биде приведен.

Centar News

centar policija

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1