Орбан: Му дозволивме на Груевски да побара азил од безбедносни причини


Доцна попладнево се огласи унгарскиот премиер Виктор Орбан. Во соопштение за медиумите тој вели дека екс премиерот Груевски е во Будимпешта и дека се работи на наговото барање за азил.. Јован Ѓорговски е пред унгарската амбасада во Скопје.

Ново е дека Груевски има привилегиран третман од унгарските власти, со оглед дека тој не се наоѓа во Центарот за азиланти, како што предвидува процедурата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1