Оргинална рецепта за домашен еурокрем


Еурокремот е една од работите кои имаат многу конзерванси. Оние кои се по благото тешко можат да живеат без него.

Ако сте еден од тие што обожувате еурокрем порталот Боза.мк најде рецепт кој ќе ве спаси од конзервансите и ќе ви пружи големо задоволство

eurokrem

Состојки:

lesnici

300 гр цели непечени лешници

2 лажици какао

2 лажици шеќер во прав

Во блендер ставете ги лешниците и мелете ги (4-5 минути)  додека не станат кремасти. Потоа додадете го какаото и шеќерот во прав. По желба можете да ставите неколку капки пресно млеко, но не е задолжително за рецептот. И готово.

Boza.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1