„Ослободете го Морина или ќе ги нападнеме српските фудбалери ќе има крвопролевање“


Припадници на групата „Црвена Бригада“ преку социјалните мрежи се заканија дека доколку не дојде до ослободување на Исмаил Морина, ќе ги нападнат српските фудбалери во Елбасан.

„Џабе ви е целото обезбедување, никој нема да не спречи, Србите ќе си го добијат оно што си го заслужиле, ќе има крвопролевање“ – изјавија од припадниците на Црвената Бригада3dcbd8056f504532259e733a4b9e2ae3_XL

Инаку српската репрезентација денес ги игра квалификационите натпревари за Европското првенство 2016 во Албанија.Албанската полиција рано утрово уапсила четири лица, меѓу кои е и Исмаил Морина, човекот кој беше во центарот на скандалот со дронот на мечот помеѓу Србија и Албанија одигран во Белградmorina

Полицијата го сопрела џипот на Морина, а при претресот кај него биле пронајдени два пиштоли за кои немал дозвола. Овој албански навивач од групата „Балисти“ имал пиштоли марка „Застава“ и неколку рамки со муниција, како и над 30 карти за натпреварот со Србијаmorina-karti-500

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1