Ослободете се од херпесот и акните за 24 часа, по придоден пат


Доколку имате проблем со херпес или акни, ние го имаме лекот кој на природен начин за 12 часа ќе ви помогне да се ослободите од нив.

Земете едно чешне лук, ситно исечкајте го и ставете го директно на херпесот. Оставете да стои 10 минути, потоа измијте се со топла вода.herpes11

Оваа постапка повторете ја 5 пати.

За 12 часа херпесот ќе исчезне, а ако се работи за поголема инфекција тогаш постапката повторете ја и другиот ден.

Лукот ја зголемува одбранбената способност на организмот, а богат е и со многу витамини па се смета за природен антибиотик.

BabinLek.com

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1