Останал без прст оти не можел да престане да игра „Candy Crush“


Овој човек ја играл играта на мобилниот телефон со неделии не чувствувал болка иако тоа го работел без одмор.

Со левата рака играл нa мобилен, а со десната ги извршувал дневните работи.kr.jpg500

29 годишен Американец од Сан Диего ги шокирал  докторите кога во болницата стигнал поради болката во левата дланка. Прегледите покажале дека младиот Американец има руптура на тетивата на левиот палец на раката поради константно играње на популарната игра на мобилен „Candy Crush“.
Без одмор тој ја играл играта околу два месеци , бидејќи како што вели самиот немал друга попаметна работа.

Инаку играта „Candy Crush“ е една од најпопуларните игри на фејсбук, која месечно ја играат повеќе од 46 милиони луѓе на светот, со што е надмината и популарната игра „FarmVille“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1