Потресна исповед на вдовицата на Кемал Монтено


Вдовицата на починатиот сараевски кантавтор Кемал Монтено, Бранка Монтено, за првпат проговори за нивните последни заеднички мигови, за тагата и болката кои не попуштаат и за борбата за живот откако ја изгубила љубовта на својот живот.

brsgha.jpg500

– Во моментот кога ни јавија дека починал, низ главата ми помина само колку добар човек беше, колку го сакаше животот и ми беше важно само ништо да не го боли, вели Бранка во исповедта во која открива дека остатокот од животот ќе го мине во Загреб со синот Џани, на кому му е попотребна отколку на нејзината ќерка Адриана во Сараево.

Кемал почина на 21-ви јануари и на неговиот погреб имаше повеќе од четири илјади луѓе кои во еден глас ја пееја „Сарајево, љубави моја“.

Вистина.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1