Осуда од Правниот факултет „Јустинијан Први“ за инцидентот со професорката Каракамишева


Деканатската управа на Правниот факултет „Јустинијан Први“ во Скопје при Универзитетот „Св.Кирил и Методиј“ во Скопје, најостро го осуди однесувањето на група студенти коишто на 14.04.2016 година извршија упад во кабинетот на д-р Тања Каракамишева-Јовановска, редовен професор на Факултетот.univerzitet

Деканатската управа на Правниот факултет „Јустинијан Први“ во Скопје при Универзитетот „Св.Кирил и Методиј“ во Скопје повикува на толерантност и почитување на различни мислења и јавно искажан став од страна на секој од вработените или од страна на секој од студентите на Правнит факултет „Јустинијан Први“ во Скопје.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1