Осудена свекрвата на убиената пејачка Јелена Марјановиќ


Свекрвата на убиената пејачка Јелена Марјановиќ – Зорица Марјановиќ осудена е денеска на условна казна од три месеци затвор поради бавење со надрилекарство.zorica-marjanovic-foto-telegraf-4-620x350-75535-88100
Портпаролот на обвинителството изјавил дека во текот на сослушувањето Зорица ја признала вината и се договорила со обвинителството за признавање на кривичното дело за условна казна од три години затвор со перид на проверка од една година.

Овој договор е прифатен од Првиот основен суд во Белград.

Инаку кривично дело, лекување без соодветна квалификација – надрилекарство, се казнува со парична казна или затвор до три години.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1