Осум приведени во полициската акција – се вршат претреси, запленети возила, пари, дрога..


Осум лица се приведени во големата полициска акција што од утрово ја спроведува полицијата во Скопје и Куманово.

Во моментов се вршат претреси во повеке објекти сопственост на приведените. Запленети се возила, пари, дрога и други предмети за кои што постојат сознанија дека потекнуваат од извршени кривични дела.mvr-apsenje

Приведените се сомничат дека имале закрила од лица од судската власт , кои ги штителе во нивниот црн бизнис со изнуда, лихварство, трговија со дрога, шверц со мигнати и други тешки крвични дела.

Од МВР подоцна најавија повеќе детали околу акцијата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1