Освен венчаницата дури и тортата на свадбата ја направил синот на Анџелина и Бред (Фото)


38-годишната актерка зачекори кон олтарот заедно со своите највозрасни деца – Медокс и Пакс. Среќната невеста носеше фустан од модната куќа Версаче. Белата венчаница е уникатна и ја отсликува креативноста на децата на Џоли и Пит. Имено, кројачот Луиџи Маси рачно ги декорирал венчаницата и велот со цртежи од рацете на Медокс, Пакс, Захара, Вивиен, Шило и Нокс.

joli 2303joli

Шило и Нокс биле задолжени за бурмите, a Захара и Вивиен фрлале по патеката цветови собрани од семејната градина. Свадбената торта била направена со љубов од нивниот син Пакс.

04joli05joli08joli01joli

06joli

14joli
 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1