Девојче почина од струен удар – се туширала и ја допреле жици од бојлерот


Вчеравечер околу 20.30 часот на хрватската полиција и’ било соопштено дека во Итната медицинска помош се наоѓа 9-годишно девојче кое е сериозно повредено од струен удар.brza pomos

По картко време лекарите изјавиле дека девојчето починало. Телото на девојчето е предадено на обдукција.

Неофицијално, девојчето за време на несреќата било во куќата на нејзините баба и дедо и си играло во кадата во бањата чија врата била отворена. Девојчето одеднаш станало и се фатло за жиците од бојлерот, по што добило струен удар.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1