Откако имала сообраќајка започнала да зборува на француски (Видео)


Откако доживеала сообраќајна несреќа Лив Роув од Австрија доживеала нешто многу необично. Имено, по несреќата таа почнала да борува на француски јазик.

liv1Несреќата се случила пред 8 години, но и покрај тоа сепак Австријката сеуште зборува со француски акцент.

Лекарите за оваа појава имаат објаснување дека жената има синдром наречен синдром на странски акцент или ССА кој е многу редок.

– По несреќата зборував многу бавно бидејќи имав скршеница на вилицата, а потоа одеднаш почнав да зборувам на француски јазик. Акцентот кој ми остана многу ми пречи и ме прави бесна, вели жената.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1