Краделе со помош на украдено Фиќо


ficaВо Србија се уапсени група крадци кои извршиле кражба со помош на украдено Фиќо.

Се работи за крадци на возраст од 22 и 17 години кои нападнале 55-годишен човек и му одзеле 30.000 динари со помош на украдено Фиќо.

Автомобилот претходно го украле од 78-годишен старец.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1