Жената која планираше да живее само од светлина се откажа од експериментот


nevena65-годишната Невена Шајн од Сиетл се откажа, и почна да јаде откако 47 дена немашепробано храна и тврдеше дека ќе живее од светлината.

Таа го почнала експериментот надевајќи се дека шест месеци нема да консумира храна, туку само вода. Прекинала, бидејќи сфатилеа дека е опасно.

Таа од 72 килограми се симнала на 57.

Ќе живее од светлина: Планира да живее без храна 6 месеци (Видео)

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1