Откриен идентитетот на дадилката – Адвокатот пишува жалба


Ванчо Митев и официјално ќе и биде адвокат на дадилката која е осомничена за малтретирање на 9 месечното бебе Даријан. Вели дека во моментов пишувал жалба на решението за притвор.dadilka tepa2

Тој вчера на социјалните мрежи најави дека ќе побара иземање на снимката како доказ од судската постапка бидејќи била незаконски стекната.

Дадилката Т.С. (65) доби 30 дена притвор и ќе одговара за кривично дело за кое и се заканува казна затвор до 10 години.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1