Ова е човекот што преживеа судар меѓу два камиони (ФОТО/Видео)


Момче имаше таква среќа што успеа да помине без никакви повреди кога неговото возило беше фатено меѓу 2 камиони на автопатот во Орегон, САД.sudar-megu-kamioni

27-годишниот Калеб Витби се нашол со своето возило меѓу два камиони кои се судриле на автопатот што го сплескале неговото возило, но тој останал без никакви повреди освен помали гребаници.sudar-megu-kamioni-3

-Го променив правецот на движење за да го избегнам камионот, но се удрив во другиот што имаше изгубено контрола. Имаше густа магла на патот и јас се најдов меѓу двата камиони без можност да излезам- раскажува овој Американец од Орегон за своето страотно искуство на автопатот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1